Zateplení stěn

Za pomoci aplikačních koncovek, které umožňují bezprašný odvod dopravního vzduchu, je možná foukaná izolace využívat rovněž pro příčky tvořené sádrokartonem, obvodové konstrukce domů i stropy.

Výhodou je, že se dá foukaná izolace aplikovat jedním otvorem do úseků o šířce až 80 cm a výšce do 3,2 m. U vyšších konstrukcí je třeba vytvořit vodorovný předěl. Naplno se projeví akustické přednosti vyplněných stěn.

Vnitřní stěny

Naplnění celulózovou izolací Climatizer Plus

Vnitřní stěny lehké konstrukce vykazují po naplnění celulózovou izolací CLIMATIZER PLUS vynikající zvukově-izolační hodnoty a takto vyplněné stěny přeruší tepelné mosty a sníží šíření zvuku. Je možné použít pro dřevěné tak kovové konstrukce.

Akustické a tepelné nástřiky za použití Climatizeru Plus a speciálních pojiv

Akustické úpravy sportovních a bowlingových hal včetně nástřiku stěn strojovny, jsou velmi účinným opatřením pro snížení celkové hladiny hluku ve vnitřním prostředí.

Nahrávací a rozhlasová studia nebo interiéry barů či diskoték získávají jedinečnost a lepší akustické parametry. Aplikovat je možné na svislé i vodorovné konstrukce. Akusticky účinná vrstva se obvykle pohybuje v rozmezí od 2,5 cm do 6 cm. Pro aplikaci na stropy je maximální přípustná tloušťka 6 cm .

Lze zajistit jak probarvení finálního nástřitku, tak dodání různých barevných odstínů Climatizeru Plus.

 

Vnější stěny - fasády

Fasády je možné izolovat nástřikem nebo pod odvětrávané fasádní systémy.

Správně aplikovaná izolace na fasádu má zásadní význam pro ochranu proti vlhkosti, tepelnou a zvukovou izolaci. Vzhledem k nízkému difuznímu odporu vrstev tvořených nástřiky celulózové izolace, je její aplikace vhodná i do odvětrávaných zateplovacích systémů.

Toto zpracování je možné za přidání vody nebo speciálních lepidel. Použití speciálně vyvinutého lepidla Karsil zvyšuje rovněž protipožární vlastnosti. Vedle suché metody zpracování, tvoří tento způsob aplikace vhodnou alternativu k deskovým materiálům. Nástřiky do konstrukcí je možné provádět až do tloušťek 150 mm na stěnách. Jejich využití je možné i při aplikacích na rámové konstrukce dřevodomů a u vhodně navržených vnitřních příček, jako výrazný příspěvek ke zlepšení jejich akustických parametrů.

Dřevěný rám s omítnutou fasádou

Difúzní dřevěnou rámovou konstrukci s omítnutou fasádou lze realizovat např. minerální venkovní omítkou. Climatizer Plus vykazuje vysoké hodnoty izolačních vlastností a díky tomu je v interiéru příjemné klima.

Provětrávaná fasáda

Pro aplikace prováděné metodou nástřiku je základní aplikační stroj vybaven přídavným zaří­zením pro směšování aplikovaného materiálu s pojivy. Takto prováděné izolace jsou určeny pře­devším pro aplikace pod odvětrané fasádní systémy. Základní vrstva je hrubě nanesena na pod­klad, následuje srovnání speciálním válečkem a poté překrytí fasádním obkladem (foto systému VINYL SIDING). Při použití dvojitého nosného systému lze operaci srovnání vynechat.


© Všechna práva vyhrazena Čechura izolace - foukaná izolace, partneři

webdesign Antstudio.cz