Jaké jsou výhody foukané izolace?

Pokud ještě pochybujete o výhodách foukané izolace, zde vám přinášíme jejich stručný přehled:

  1. Skvělé izolační vlastnosti - v tomto ohledu je foukaná izolace daleko nad klasickými deskovými izolacemi a to jak polystyrenovými, tak minerálními. Abyste totiž dosáhli stejného efektu jako foukaná izolace, musela by být desková izolace položena ve dvou vrstvách tak, aby druhá vrstva kryla spoje té první. A to je většinou technicky i nákladově nemožné, čímž se dostáváme k dalším výhodám foukané izolace.
  2. Snadná instalace - oproti klasickým postupům je foukaná izolace zejména již u posatevných staveb vysvobozením. Nemusíte totiž rozebírat a rozbořit polovinu, abyste budovu kvalitně zateplili. Foukaná izolace se totiž instaluje pouze několika vstupními otvory tak, aby se hadice všude dostaly a byla možná jejich kontrola.
  3. Flexibilita materiálu - díky foukané izolaci se také mnohem snadněji a účiněji izolují místa, které byste klasickými způsoby odizolovali špatně nebo vůbec. Materiál je totiž díky složení z malých kousků velice poddajný a dostane se pod tlakem i do těch nejnepřístupnějších míst a mezer, kterými by vám jinak unikalo tak drahocenné teplo.
  4. Náklady - další velkou výhodou foukané izolace je, že prakticky neexistují žádné zbytky. Znamená to tedy, že platíte jen za materiál, který je nafoukán do konstrukce vašeho domu a tedy pomáhá k zateplení. U klasické deskové izolace zaprvé nikdy přesně nemůžete odhadnout potřebné množství, takže musíte zakoupit více a navíc vám zůstane mnoho zbytků, za které jste zaplatili a při tom už je nevyužijete.

Nyní už není důvod, proč by se vám nemohla zdát foukaná izolace jako ideální řešení pro zateplení vašeho domu.

© Všechna práva vyhrazena Čechura izolace - foukaná izolace, partneři

webdesign Antstudio.cz